| If you need help registering please email ben@warbirdracing.org.

Elimination Style Racing

Race Results

Eliminator Race | In N Out Cook Out | October 09, 2021 | Chino Ca 91710

Teams Scoring

Qualifying (Ranking)

Run What You Brought

Rank Name Time
1 Bruce Giumarra 2:30.03
2 Tim Cardin 2:30.44
3 Jason Gardner 2:30.73
4 Aaron Amos 2:30.74
5 Scott Ehlert 2:30.82
6 Tony Frackowiak 2:30.83
7 Douglas Killebrew 2:31.02
8 Marta Horvath 2:31.16
9 Gordon Dawson 2:31.24
10 Lonnie Morrison 2:31.54
11 Bruce Tebo 2:31.69
12 Scotty Baker 2:32.12
13 Byron Hoyt 2:33.30
14 Andy McBride 2:35.98
15 Loren Uthoff 2:38.36
16 Randy Dauer 2:38.75
17 Mack Moffat 2:41.77
18 John 2:43.95
19 Jack Tidball 2:52.02
20 John Rawson 2:57.11
21 Toby pierce 3:11.19
22 Roy Lamphear 3:34.73

Warbrid | Silver

Rank Name Time
1 George reidenbach 2:00.07
2 Bruce Tebo 2:00.11
3 Tony Lopez 2:00.12
4 Jason Veron 2:00.41
5 RON RUSSELL 2:00.75
6 Gerald Meux 2:01.21
7 Tony Frackowiak 2:01.33
8 Scott Manning 2:06.55
10 Andy McBride 2:06.77
10 Loren Uthoff 2:06.77
11 Randy Dauer 2:12.00
12 Scott Ehlert 13:46.00
13 Jason Gardner 14:43.00

Warbrid | Gold

Rank Name Time
1 Tony Lopez 1:31.31
2 Ben McBride 1:32.51
3 Douglas Killebrew 1:32.61
4 DAVID LLOYD 1:33.33
5 Gary Long 1:33.56
6 Ritchie Thorp 1:33.90
7 Gerald Meux 1:34.21
8 Tony Frackowiak 1:34.98
9 JR Schiager 1:36.39
10 Dave Gardner 1:36.79
11 Billy Malo 1:37.62
12 RON RUSSELL 1:39.43
13 Jason Gardner 1:41.34

Eliminations

Run What You Brought

Round: 4
Heat: 41
Placed Name Time
1 Scotty Baker (12) 2:37.80
2 Aaron Amos (4) 2:42.68
3 Randy Dauer (16) 2:58.92
4 Marta Horvath (8) 2:59.05
Heat: 42
Placed Name Time
1 Douglas Killebrew (7) 2:38.35
2 Bruce Tebo (11) 2:38.87
3 Jason Gardner (3) 2:40.13
4 Loren Uthoff (15) 2:56.49
Heat: 43
Placed Name Time
1 Tony Frackowiak (6) 2:35.50
2 Lonnie Morrison (10) 3:01.59
3 Tim Cardin (2) 3:18.15
5 Andy McBride (14) 13:53.00
Heat: 44
Placed Name Time
1 Scott Ehlert (5) 2:30.88
2 Bruce Giumarra (1) 2:31.22
3 Gordon Dawson (9) 2:37.09
5 Byron Hoyt (13) 14:45.00
Round: 6
Heat: 49
Placed Name Time
1 Tony Frackowiak (6) 2:35.08
2 Aaron Amos (4) 2:37.48
3 Scotty Baker (12) 2:52.30
5 Lonnie Morrison (10) :00.00
Heat: 50
Placed Name Time
1 Bruce Tebo (11) 2:30.24
2 Scott Ehlert (5) 2:37.53
3 Douglas Killebrew (7) 2:47.45
5 Bruce Giumarra (1) 14:54.00
Round: 7
Heat: 51
Placed Name Time
1 Tony Frackowiak (6) 2:30.91
2 Aaron Amos (4) 2:31.88
3 Scott Ehlert (5) 2:42.82
4 Bruce Tebo (11) 3:20.91

Warbrid | Silver

Round: 5
Heat: 45
Placed Name Time
1 Bruce Tebo (2) 2:01.31
2 Jason Veron (4) 2:02.38
3 Gerald Meux (6) 2:02.90
4 Scott Manning (8) 2:08.68
Heat: 46
Placed Name Time
1 George reidenbach (1) 2:06.79
2 Tony Lopez (3) 2:09.07
3 Tony Frackowiak (7) 2:11.19
4 RON RUSSELL (5) 2:16.48
Round: 7
Heat: 52
Placed Name Time
1 George reidenbach (1) 2:00.29
2 Jason Veron (4) 2:01.18
3 Bruce Tebo (2) 2:06.88
4 Tony Lopez (3) 2:08.73

Warbrid | Gold

Round: 5
Heat: 47
Placed Name Time
1 JR Schiager (9) 1:35.84
2 DAVID LLOYD (4) 1:35.95
3 Ritchie Thorp (6) 1:36.29
4 Tony Frackowiak (8) 1:45.93
Heat: 48
Placed Name Time
1 Gerald Meux (7) 1:39.68
2 Tony Lopez (1) 1:40.12
3 Gary Long (5) 1:40.44
5 Douglas Killebrew (3) 14:47.00
Round: 7
Heat: 53
Placed Name Time
1 JR Schiager (9) 1:31.88
2 Gerald Meux (7) 1:33.01
3 Tony Lopez (1) 1:34.66
4 DAVID LLOYD (4) 1:47.81